Sobota 21.1.2017 byla náhradním termínem výšlapu na Lysou horu, který se neuskutečnil 14 dní nazpět z důvodu nemoci, směnnosti a velmi silných mrazů. Nakonec jsme se osobním autem dopravili do Paskova. Jelikož jsme neměli napsanou žádost s objednávkou míst ve vlaku, dostali jsme pouze lístky po dvou a 1 samostaný. Vlakem z Paskova a pak autobusem z Frýdlantu n. O jsme dojeli do Malenovic na parkoviště, a odtud doputovali k hotelu Petr Bezruč. Kousek za hotelem do cesty přišla první zkratka, která prověřila fyzckou kondici účastníků. Traversem jsme dolezli  pod Ivančenu, podél které se prošel jen Kuba Dvorský. Další zkratkou jsme se dostali nad Ivančenu. A pak už ve dvou skupinách na zteč do severní sjezdovky. Poprvé jsme zabrousili do nově otevřené chaty Emil Zátopek - Maratón. Po občerstvení zašli k mohyle na společné foto. Výhled nic moc, mraky těsně pod kopcem vytvářely bílou deku, jen v dálce byly vidět vrcholky Nízkých Tater. Zpátešní cestu ač s poměrně čerstvým sněhem nám komplikovali účastníci 24 hod. závodu na Lysou horu, kteří ve obrovském množství sbíhali podél až za Lukšinec, kde směřovali na Zbuja a my naštěstí na druhou stranu. Krátká zastávka u Veličky na jedno a jde se dál. Závěrečná zastávka proběhla v hotelu Rajská bouda, kde jsme si dali závěrečné "občerstvení" a pak dvěmi auty dojeli až domů. Akce se zúčastnilo 7 účastníků, tentokrát bez psů.

Aktualizováno (Neděle, 07 Leden 2018 08:11)