Dne 19.1.2011 proběhlo v hasičském domě první letošní školení výjezdové jednotky SDH Krmelín. Školení se zúčastnila většina zásahové jednotky a čerstvě se zúčastnili i noví členové výjezdové jednotky, kteří se připojili do jednotky od nového roku. Letos se tedy počet osob v  JSDH Krmelín zvýšil na 21 členů v jednotce. Odborná příprava se týkala základních témat jako:

- seznámení s řádem výkonu služby v jednotkách PO
- metodickými listy bojového řádu PO
- další proškolení z problematiky týkající se výjezdové jednotky a požární ochrany v obci.

Dále proběhlo seznámení se s novými technickými a ochrannými prostředky pořízenými z rozpočtu sboru a obce ke konci roku (přetlakový ventilátor, ponorné kalové čerpadlo, masky k dýchacím přístrojům apod.). K letošnímu prvnímu školení byla využita i nově zakoupená magnetická tabule, která slouží pro načrtnutí a popis jednotlivých témat a situací, které umožní zvýšení kvality školení.

Velitel družstva JSDH Krmelín

 

Aktualizováno (Středa, 02 Únor 2011 15:54)